Zatrudnienie kobiet z Ukrainy w Polsce przez firmę Apik. Praca w Polsce dla kobiet bez doświadczenia.

Bydgoszcz za free. Co robić we wrześniu?

Muzyka

Odwiedź międzynarodowy festiwal muzyki współczesnej i sztuk wizualnych Mózg Festival. Podczas festiwalu będzie można posłuchać nie tylko muzyki, ale także zobaczyć spektakle, instalacje audiowizualne, obejrzeć filmy, posłuchać wykładów, wziąć udział w warsztatach, a nawet spotkać się ze znaczącymi postaciami sztuki i filozofii. Program festiwalu będzie skonstruowany w taki sposób, aby wszystkie powyższe sztuki przeplatały się ze sobą, a spotkania i rozmowy tworzyły kontekst dla działań artystycznych.

Kiedy: 8-10 września 2022.

Gdzie: Klub Mózg, ul. Parkowa 2.

Szczegóły: http://festiwal.mozg.pl/#containerFest  

 

 

Dzień z rodziną

Połącz przyjemne z pożytecznym i wypełnij sobotę ciekawymi rozmowami, występami i kursami mistrzowskimi w ramach dnia rodzinnego. Mieszkańcy miasta w każdym wieku mogą stać się uczestnikami wydarzeń. Dla dzieci zaplanowane konkursy, tańce, zabawy z bańkami mydlanymi. Nastolatkowie dowiedzą się o prawidłowym odżywianiu i przygotują zdrowe lunchboxy dla siebie i całej rodziny. Psycholog omówi z rodzicami wpływ emocji i uczuć na zdrowie.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale wymagana jest rejestracja.

Kiedy: 10 września 2022, 10:00-16:00.

Gdzie: ul. Gdańska 5.

Szczegóły: http://www.bcopw.pl/aktualnosci/tresc/news/dzien-rodziny-na-gdanskiej-5/ 

 

 

Fotki

Zrób zdjęcie do „portretu miasta Bydgoszczy”. Fotograf Wojciech Woźniak będzie czekał na wszystkich chętnych sfotografować się w pobliżu Młynów Rothera. Twoje zdjęcie stanie się częścią wystawy, która odbędzie się w listopadzie. W podziękowaniu za zgodę na wykorzystanie zdjęcia otrzymasz je bezpłatnie na e-mail. Fotograf będzie ubrany w żółte spodnie i koszulkę.

Kiedy: 11 września 2022, 15:00-18:00.

Gdzie: koło Młynów Rothera, ul. Mennicy 10.

Szczegóły: https://mlynyrothera.pl/event/zostan-czescia-wystawy-portret-miasta-2/

 

Odwiedź Festiwal Fotografii Vintage. Ten festiwal to nie tylko wystawy fotograficzne, ale także warsztaty z fotografii, wykłady i spotkania ze znanymi polskimi fotografami.

Kiedy: 30 września – 2 października 2022.

Gdzie: Młyny Rothera, ul. Mennica 10.

Szczegóły: https://www.vintagephotofestival.com/ 

 

 

Festiwal Fantastyczny

Odwiedź święto młodzieżowe poświęcone filmom i grom science fiction. Festiwal obejmuje wykłady, warsztaty, gry planszowe i fabularne, a także koncert muzyki na żywo z filmów i gry wideo. Celem festiwalu jest integracja młodych ludzi z Polski i Ukrainy mieszkających w Bydgoszczy. Wszystkie wykłady będą dostępne w języku ukraińskim lub rosyjskim.

Kiedy: 8 września 2022, 13:00.

Gdzie: wykłady i koncert – Miejskie Centrum Kultury, gry – Music Cafe Szpulka, ul. Doktora Karola Marcinkowskiego 12.

Szczegóły: https://fb.me/e/3CdVr9nui 

 

 

Muzeum

Udaj się na stałą wystawę sztuki w muzeum okręgowym. W muzeum prezentowane są prace polskiego artysty Leona Wyczółkowskiego, znajduje się ekspozycja poświęcona całemu procesowi wybijania monet, a także kolekcja archeologiczna o historii bydgoskiej twierdzy. Stała wystawa „Od starego rynku do Placu Wolności” i wystawa sztuki dawnej znajdują się poza Wyspą Młyńską w Spichlerzach nad Brdą,

Kiedy: w każdy czwartek.

Gdzie: Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, ul. Gdańskiej 4.

Szczegóły: http://muzeum.bydgoszcz.pl/

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *