Wizytówka firmy Apik. Praca w Polsce dla cudzoziemców, pracownicy ze Wschodu dla polskich firm

Co charakteryzuje pracę w fabrykach w Polsce?

Jeśli chodzi o emigrację do Europy, wiele osób chce przenieść się do Niemiec lub Szwecji. Przecież kraje te mają wysoki standard życia i najwyższe pensje. Jednak w tych krajach występuje duża konkurencja na rynku pracy, a ponadto skomplikowane warunki migracji. Wielu ludzi, dowiedziawszy się o tym, poddaje się, wierząc, że przeprowadzka do zamożnego europejskiego kraju jest nieosiągalnym marzeniem. Niestety tak  nie jest.

Polska to obiecujący kraj europejski z dynamicznym rynkiem pracy. Powstają tu nowe miejsca pracy, przeciętna pensja stale rośnie, jest również szereg zalet, które docenią migranci. Praca w Polsce, w fabryce może pomóc poprawić Twoją sytuację finansową, zarobić na mieszkanie lub samochód.

Fabryki zazwyczaj znajdują się w okolicach dużych miast, więc możesz wyszukiwać oferty pracy na stronach ogłoszeniowych interesującego Cię regionu. Poszukiwanie pracy na własną rękę zawsze wymaga od człowieka pewnej inwestycji czasu i wysiłku. Dlatego lepiej powierzyć poszukiwanie pracy zaufanej agencji pośrednictwa pracy. Warto pamiętać, że samodzielne poszukiwanie pracy nie zmniejsza ryzyka, ponieważ zawsze znajdą się osoby, które będą chciały oszukać i zarobić na zwykłych pracownikach. 

Istnieją mity, że cudzoziemcy spotykają się z dyskryminacją na rynku pracy, ale to nieprawda. Warunki pracy Polaków i cudzoziemców w fabrykach są równe. Harmonogram pracy w przedsiębiorstwach w Polsce jest taki sam dla wszystkich: od poniedziałku do piątku, ze stałymi zmianami 10-12 godzin dziennie. Zazwyczaj istnieje możliwość podjęcia pracy w sobotę.

Często praca w zakładach nie wymaga znajomości języka polskiego. Na terenie zakładów znajdują się palarnie, szatnie dla pracowników z osobistymi szafkami, są wyznaczone miejsce na spożywanie posiłków. Zawsze są przerwy i czas na obiad. Na rynku pracy w Polsce panuje duża konkurencja. Dlatego firmy wprowadzają specjalne benefity, poprawiają warunki pracy i zakwaterowania pracowników. Zapewnione jest mieszkanie, w jednym pokoju 2-3 osoby.

 

Jeśli migrant zarobkowy spodziewa się dostać pracę w firmie o podobnej specyfikacji, koniecznie powinien ocenić swoje możliwości fizyczne. Często praca jest prosta, ale wymaga siły fizycznej. Najpopularniejsze obszary wśród migrantów to przemysł ciężki (inżynieria mechaniczna i obróbka metali), przemysł spożywczy (przetwórstwo owoców i warzyw, ryby i mięsa) oraz praca w centrach logistycznych i magazynach.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *