Przedszkole Przedszkolna Chatka

UKRAIŃCY W POLSCE. GDZIE SZUKAĆ PRZEDSZKOLA DLA DZIECI W BYDGOSZCZY?

Dyrektor Przedszkola
Przedszkole - budynek

Dla każdego rodzica powrót do pracy po urodzeniu dziecka nie jest łatwym okresem w życiu. Wpływa na to rozłąka z dzieckiem oraz pytanie co zrobić z maluszkiem, żeby nie odczuło rozłąki z rodzicami. Poszukiwanie dobrego przedszkola,  w którym dziecko poczuje się swobodnie to nie lada wyzwanie, ale na szczęście jest na to rozwiązanie.

Jeżeli zdecydujemy się na oddanie dziecka do przedszkola, powinniśmy naszą pociechę odpowiednio przygotować. Przede wszystkim należy porozmawiać z dzieckiem o przedszkolu, co to takiego i dlaczego będzie tam spędzało czas.       O nowym miejscu należy mówić pozytywnie oraz w taki sposób aby wzbudzić w dziecku zainteresowanie. Jeżeli jest to możliwe, dobrym rozwiązaniem jest pójście z dzieckiem do przedszkola i spędzenie z nim trochę czasu, aby mogło się zaaklimatyzować w nowym miejscu, poznać panie opiekunki oraz nowe koleżanki i kolegów. Dzięki temu będziemy wiedzieli na co musimy zwrócić uwagę przed pozostawieniem dziecka samego w przedszkolu.

Obywatele Ukrainy, którzy w wyniku działań wojennych przyjechali do Polski z całymi rodzinami dodatkowo mierzą się       z ogromnym stresem związanym z zaistniałą sytuacją, a co z tym się wiąże nowymi realiami. Z myślą o nich, aby mogli podjąć legalną pracę i oddać swoje dzieci w miejsce, w którym będą czuły się bezpiecznie, w Bydgoszczy w Przedszkolu  „Przedszkolna Chatka” powstała grupa dla dzieci z Ukrainy. Grupa prowadzona jest przez wykształconych ukraińskich nauczycieli i terapeutów, co tym samym zapewnia dzieciom wszechstronny rozwój w oparciu o ukraińską kulturę i zwyczaje. Jako, że w przedszkolu są również grupy z polskim dziećmi dba się o integrację narodowościową, co ułatwia dostosowanie się do nowej kultury i warunków życia.

Warto podkreślić, że w „Przedszkolnej Chatce” dba się o wszechstronny rozwój swoich podopiecznych. Placówka pielęgnuje tradycje otwartości na potrzeby małego dziecka, tworzy warunki do jak najlepszego rozwoju. Jest to miejsce przyjazne wszystkim dzieciom, w którym rodzice i nauczyciele tworzą atmosferę życzliwej współpracy. Najważniejszym priorytetem przedszkola jest uświadomienie wszystkim, że dzieciństwo to czas nauki przez zabawę, czas beztroskiej radości w zdobywaniu nowych doświadczeń. Bardzo ważnym punktem dla dyrekcji i nauczycieli placówki jest odkrycie potrzeb i trudności z jakimi przychodzi się zmierzyć podopiecznym, dlatego umożliwia się dzieciom oraz rodzicom na spotkania ze specjalistami i ich codzienną pomoc.

Warto dodać, że do przedszkola przyjmowane są dzieci od 2 roku życia, a rekrutacja prowadzona jest przez cały rok. Zainteresowani mogą sięgnąć po więcej informacji na stronie internetowej przedszkola: www.przedszkolnachatka.pl Natomiast Ci, którzy chcieliby zobaczyć przedszkole, sale i porozmawiać osobiście zapraszamy pod adres: ul. A.G. Siedleckiego 10-12, Bydgoszcz.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *